İstanbul’da Profesyonel Tez Danışmanlık

Tez Nasıl Hazırlanır? - Yüksek Lisans Programları

İstanbul’da Profesyonel Tez Danışmanlık

Bunca insanın yaşadığı İstanbul’da profesyonel tez danışmanlık hizmetleri almak isteyen kimseler için pek çok alternatif yer almaktadır. Söz konusu süreç ile alakalı literatür tarama, kaynak araştırması, anket seçimi, istatistik veri analizi veya tezin yazım kılavuzuna göre formatlama işlemleri noktasında destek alabilirsiniz. Konuyla alakalı araştırma yapmadan önce üzerinde çalıştığınız tezle/projeyle alakalı ne durumda olduğunuzu belirtmeniz gerekiyor. Eğer belirli bir aşamaya geldiyseniz o anki ihtiyacınızla alakalı bize tam olarak bilgileri iletmeniz gerekmektedir. Özellikle de istatistik veri analizi veya anket veri analizi istenen çalışmalarda literatürde yazdıklarınızla alakalı tüm bilgileri görmek istiyoruz ki buna uygun şekilde doğru metodoloji yöntemi seçmiş olalım. Detaylı bilgi almak veya başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

1-) İstanbul’da Yer Alan Özel Üniversiteler

Birçok kişinin tahmin edeceğin üzere ülkemizin nüfus olarak en büyük ile olan İstanbul’da yer alan özel üniversiteler sayıca en çoktur. Bunlar arasında Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Okan Üniversitesi gibi pek çok okul yer alabilir. Emin olunuz hepsini yazsak bu sayfalar yetmeyecektir. Kısacası insan nüfusunun doğal sonucu olarak, potansiyel manada en çok özel üniversitesinin metropolde yer alması çok doğal sonuç olarak görünmektedir.

 

2-) İstanbul’da Profesyonel Araştırma Ofisleri

Özellikle metroloji kısmında anket uygulayan kimseler için İstanbul’da profesyonel araştırma ofisleri bulunmaktadır. Herhangi bir konuda akademik içerikli veya akademi içerikli olmaksızın saha araştırması yani anket uygulamak suretiyle insanlardan veri toplama işlemini yerine getiren bu işletmeler önemli bir hizmet alanında faaliyet göstermektedir. Bir çoğunuzun bildiği üzere seçim zamanlarında siyasi partilerin alacağı oylar ve bu oyların hangi demografik gruplardan geleceği gibi çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. İşte bunların hepsi anket aracılığıyla insanlara sorulmakta ve elde edilen veriler SPSS veri analizi veya farklı programlarda istatistiksel analiz yapılmak suretiyle sistemli bulgular haline getirilmektedir. Eğer sizin de bu şekilde gereksiniminiz varsa başvuru yapmak veya bilgi almak için bizden bilgi alabilirsiniz.

 

3-) İstanbul’da Bulunan İstatistik Veri Analizi Firmaları

Anket veya herhangi sayısal bilgi ile alakalı İstanbul’da bulunan istatistik veri analizi firmaları size profesyonel yardım sağlayabilir. Ancak bunlar arasında küçük ölçekli işleri yapmayan çok büyük firmalar bulunmaktadır. Üst başlıkta ifade edildiği gibi seçim zamanı siyasi araştırmalar yapan şirketler genellikle küçük çalışmalarla ilgilenmez. Çünkü veri toplama işi son derece zahmetli ve yüksek maliyetlidir. Bu noktada işletmeler için problem yok ancak tez veya dönem projesi hazırlayan bireysel kullanıcılar için bu şirketlerden hizmet almak çok gerçekçi değildir. İnanılmaz maliyetler meydana çıkacağından dolayı bir öğrencinin bunu karşılaması pek söz konusu olamaz. Bu sebeple anket seçimi yaparken iş yeriniz veya anket verisi toplayabileceğiniz örneklem seçmek doğru seçim olacaktır. İstatistik veri analizi noktasında hizmet almak isterseniz konuyla alakalı hizmetlerimiz bulunduğundan bizim iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir